До АБ «Юрчук та партнери» звернулось ТОВ «НВК «Екофарм» з проханням допомогти припинити порушення ТОВ «Біхелс», яке поширює інформацію, що вводить в оману споживачів. ТОВ «Біхелс» повідомляло на своєму вебсайті та на упаковці дієтичної добавки «Фемінозидтм» № 30, капсули по 400 мг. неправдиві відомості щодо властивостей цієї дієтичної добавки.
Розгляд справи було розпочато Комітетом за заявою ТОВ «НВК «Екофарм».
На доказ противірусних властивостей свого БАДу ТОВ «Біхелс» надало наукову статтю, опубліковану в Єльському огляді освіти та науки, де було доведено наявність противірусної дії в екстракту рослин щучки дернистої та війника наземного. Як заявили у «Біхелсі», «Фемінозид» містить екстракти обох рослин, тому він повинен успішно боротися з вірусами.
Однак проблема полягала в тому, що наукове дослідження, на яке послався виробник БАДу, стосувалося зовсім іншого препарату, хоч і зі схожою назвою – крапель «Протефлазід®». «Протефлазід®» є діючою речовиною однойменного лікарського засобу, давно відомого вітчизняного противірусного препарату, розробленого науково-виробничою компанією «Екофарм». На відміну від «Фемінозида», «Протефлазід» є рецептурним лікарським засобом, а не БАДом, і його ефективність багато років досліджувалася в клінічних і доклінічних умовах, як це і має бути зі справжнім лікарським засобом.
Адвокати АБ «Юрчук та партнери» зібрали неспростовні докази та довели АМКУ, що можлива наявність у «Фемінозиді» тих же компонентів, що й у «Протефлазіді» не означає, що обидва препарати матимуть однакові властивості. Важливу роль грає технологія отримання рослинного екстракту, яка, власне, і є інтелектуальною власністю компанії-розробника.
8 серпня 2024 року на засіданні АМКУ дії ТОВ «Біхелс» визнано порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладено штраф у розмірі 450 000 грн.
У ході розгляду справи ТОВ «Біхелс» припинило поширення інформації про властивості дієтичної добавки, про що повідомило Комітет.