Мобілізація

Останнім часом громадяни України все частіше стикаються зі сповіщеннями про необхідність у десятиденний термін з’явитися у військомат. Дана вимога поширюється на всіх чоловіків, не залежно від того, отримав він повістку чи ні, придатний чи не придатний до служби. Що робити в такій ситуації?

Наголошуємо, що такі листи-звернення є звичайною активністю територіальних центрів комплектування. Їх робота регулюється Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154.

Керівник обласного ТЦК та СП на підставі зазначеного документу дійсно має право видавати накази в межах своїх повноважень. ТЦК та СП «здійснюють заходи оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період». Належним оповіщенням громадян про призов є вручення повістки.

Повістка – це письмовий документ, який виписується на ім’я конкретної особи. Повістка обов’язково має містити номер, найменування посади керівника ТЦК та СП, його підпис, ініціали й мокру печатку. Також має бути зазначена дата вручення, адреса ТЦК та СП та час, в який потрібно прибути. ПОВІСТКА МАЄ БУТИ ВРУЧЕНА ОСОБИСТО Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків. Акт вручається військовозобов’язаному під підпис.

У випадку необхідної додаткової консультації – звертайтесь! Юристи нашого адвокатського бюро завжди допоможуть Вам.